Barvy a velikost písma v mailu

Tak jsem si dnes nainstaloval verzi 2.40

  1. Když si otevřu nějaký přijatý mail (plain-textový, nikoliv htmlový), tak je písmo mrňavější, než by se mi líbilo. Mohu si ho kolečkem myší zvětšit. Ale když si ho otevřu znovu, tak je to písmo zase mrňavé. Kde se dá nastavit velikost písma v zobrazovaných plain-textových mailech?

  2. Když odpovídám na plain-textový mail plain-textovým mailem, tak se mi citovaný dopis zobrazuje modrou barvou? Kde se dá změnit, aby se ten text zobrazoval jinou barvou? Chtěl bych černou nebo šedou.

  3. Když odpovídám na plain-textový mail plain-textovým mailem, tak se mi v citovaném dopise kontroluje pravopis. Je to nutné? Podle mne by se měl pravopis kontrolovat jen v tom textu, který píši já. Dá se ta kontrola pravopisu v citovaných fragmentech (začínajících na “>”) nějak vypnout?

Bohužel nevím, kde přesně jsou tato nastavení v SeaMonkey, ale snad pomůže, kde se dají najít v Thunderbirdu a bude to na obdobném místě.

  1. Výchozí velikost neproporcionálního písma můžete nastavit v Možnosti > Zobrazení > Formátování > Rozšířené (v části Písmo a barvy). V otevřeném okně je pak výběr velikosti písma vedle nastavení fontu pro neproporcionální písmo.

  2. Snad pomůže doplněk Quote Colors nebo toto.

  3. To bohužel nevím.

Díky moc za odpovědi.

Ad 1) už jsem přišel na to, kde byl problém. Tam se písmo nastavuje pro každou znakovou sadu zvlášť. Takže když nastavím velikost písma pro středoevropské jazyky, tak ještě musím nastavit pro unicode a západní jazyky, protože to je oddělené. Takže Úpravy / Předvolby / Vzhled / Písma / Znaková sada

Ad 2) Nemám moc chuť si instalovat doplňky. Zkusím si upravit to userContent.css, ale bojím se, že s novou verzí SM se mi to zase přemydlí. Ale proč vůbec někoho napadlo měnit barvu citovaného textu na modrou? Co se tím docílilo?

Ad 3) Dříve se to nekontrolovalo, to bych si všiml toho červeného vlnkovaného podtržení. Takže zase se někdo zamyslel a vymyslel naprosto zbytečnou věc.